Pierwsza wystawa Zamku Królewskiego na Wawelu, której jednym z Mecenasów jest Kulturalny Biznes. Niezwykle, a jednak kameralnie zaprezentowana zostaje nowoczesna odsłona zacnej tradycji wspierania działalności kulturalnej Wawelu. Od tej chwili przedstawiciele świata Biznesu zostają realnie włączeni w świat Kultury – nie tylko jako odbiorcy, obserwatorzy czy koneserzy, ale przede wszystkim jako wyróżnione gremium współtworzące fundament pielęgnacji dziedzictwa światowego.

Madonna z dzieciątkiem.

Giovanni Bellini.

W wieku XIX obraz znajdował się w kolekcji Henry’ego Wooda w Warnford Park (Wielka Brytania), następnie do roku 1962, w zbiorach barona Heinricha Thyssena w Lugano. Kolejnym właścicielem był Ferdinand Marcos w Manili – jego kolekcję rozsprzedano na aukcji Christie’s w Nowym Jorku w 1991 roku; obraz nabył Piero Corsini. Ostatnio dzieło należało do zbiorów Maison d’Art Gallery w Monako. Zakupiony do zbiorów Zamku Królewskiego na Wawelu w 2023.

Alegoria miłości.

TYCJAN

Proweniencja obrazu jest potwierdzona od końca wieku XVIII. Do 1937 znajdował się w galerii cesarskiej (znacjonalizowanej po I wojnie światowej) w Wiedniu, skąd został przekazany na zasadzie wymiany galerii De Boer w Amsterdamie. W 1946 roku w galerii Fredericka Monta w Nowym Jorku nabył dzieło Piero Corsini. Zakupiony do zbiorów Zamku Królewskiego na Wawelu w Maison d’Art Gallery w Monako w 2022 roku. 

Wystawa Mistrzowie Włoskiego Renesansu

Zamek Królewski na Wawelu
17.11.2023 – 18.02.2024

więcej informacji wkrótce…

Ostatnie wpisy

Wernisaż wystawy Wawel Wyspiańskiego

Wernisaż wystawy Wawel Wyspiańskiego

Prezentujemy wyjątkowe Kulturalne Biznesy, które dołączyły do wyróżnionego Gremium Biznesowego. GALERIA KAZIMIERZ - Kulturalny Biznes ... i modowe serce Krakowa – to właśnie Galeria Kazimierz. Znajdziesz tu nie tylko bogatą ofertę ponad 160 sklepów, ale również...

Tradycja w nowoczesnej odsłonie

Tradycja w nowoczesnej odsłonie

Zamek Królewski na Wawelu to jedno z miejsc o największym znaczeniu historycznym i kulturalnym w Polsce. Wielowiekowa siedziba królów i symbol polskiej państwowości – od 1930 roku jedno z najważniejszych muzeów w kraju. Muzeum o charakterze rezydencji historycznej, a...